O nas

Firma Unit-Mal to zespół profesjonalistów w branży piaskowania i malowania.
Specjalizujemy się w projektach komercyjnych i przemysłowych, lecz nie raz wykonywaliśmy niewielkie zadania typowo domowe.Projekty Przemysłowe:

Zajmujemy się piaskowaniem i malowaniem:
- statków,
- mostów,
- kratownic,
- ramp,
- dachów hal,
- zbiorników,
- barierek
- innych metalowych i betonowych konstrukcji.Jesteśmy mobilni ze swoim sprzętem, projekty wykonujemy w miejscu ich ustawienia, nie jest wymagane przywożenie elementów do naszej firmy (lecz jest to możliwe).


Wykonujemy malowanie hydrodynamiczne (inaczej nazywane jako malowanie natryskowe), przy użyciu agregatów malarskich, do przemysłowych zastosowań antykorozyjnych, firm WIWA i GRACO. Dzięki takiemu malowaniu uzyskuje się gładką i równomierną powierzchnię dobrze przywierającą do podłoża. Trudno dostępne miejsca zamalowywane są ręcznie przy pomocy pędzli i wałków.


Nasi pracownicy przechodzą regularnie szkolenia BHP, badania lekarskie oraz kursy pierwszej pomocy. Dbamy o bezpieczeństwo, gdyż często projekty realizowane są na wysokości, z użyciem rusztowań, podnośników, a także z powodu pracy z potencjalnie niebezpiecznymi urządzeniami do piaskowania, potrafiącymi wystrzeliwać piasek z ogromną siłą.


Aby wykonywać najlepszą jakościowo pracę wspomagamy się elektronicznymi urządzeniami do pomiaru wilgotności powietrza, temperatury powietrza, temperatury stali, punkt rosy, grubości powłoki lakierniczej. Parametry te są ważne ze względu na precyzyjne wymagania i właściwości profesjonalnych farb których używamy, a także standardów ISO obowiązujących w branży zabezpieczeń antykorozyjnych.


Współpracujemy z dostawcami specjalistycznych farb, liderami światowego rynku farb i lakierów dla przemysłu takimi jak: Jotun, Sigma, International, Hempel. Używając farb tych producentów na dużych projektach, jesteśmy pod nadzorem inspektorów technicznych, którzy kontrolują nasze działania przez cały proces od piaskowania do malowania w każdym etapie projektu.Projekty Domowe

Mieliśmy przyjemność realizować niewielkie typowo estetyczne projekty takie jak:
- piaskowanie szkła,
- piaskowanie drewna,
- piaskowanie ceglanego muru oraz elewacji zabytkowego budynku,
- piaskowanie karoserii samochodu,
- piaskowanie i malowanie ramy kosiarki, roweru,
- piaskowanie i malowanie bloku silnika pod nietypowy stolik.Mając na uwadze troskę o środowisko naturalne przyjmujemy odpowiedzialną postawę i wszelkie zanieczyszczenia, odpadki, zużyte ścierniwo po wykonanych pracach wysyłamy do utylizacji zgodnie z Dz.U.04.16.156 z dnia 14 Stycznia 2004 § 4 ust. 2.